Flebologia

Diagnostyka i leczenie

Pierwsza wizyta w Centrum Flebologii to wizyta diagnostyczna. Na tej wizycie wykonywane jest badanie USG-Doppler kolor układu żylnego i ustalany plan postępowania. Pacjent spotyka się lekarzem specjalizującym się w diagnostyce i leczeniu nieoperacyjnym. Wiemy, że takie są oczekiwania naszych pacjentów.

Jeśli tylko wyniki badania USG na to pozwolą, zaproponujemy leczenie nieoperacyjne, najczęściej skleroterapię kompresyjną. Około 80% naszych pacjentów leczy u nas niewydolność żylną właśnie tą metodą, w różnych wariantach, zależnie od zaawansowania zmian. Skleroterapia kompresyjna to leczenie żylaków, poszerzonych żył i pajaczków. Zabiegi wykonywane są ambulatoryjnie, najczęściej nie wymagają znieczulenia, ani zwolnień lekarskich.

Jeśli niewydolność jest zaawansowana, zaproponujemy metody endowaskularne, czyli wewnątrzżylne. Leczenie żylaków w tym wypadku odbywa się za pomoca specjalnego cewnika lub lasera wprowadzanego do wnętrza żyły.

I wreszcie, gdy zmiany są bardzo znaczne, polecimy metody chirurgiczne. Tutaj także mamy zaskakujące propozycje. Nawet bardzo zaawansowane zmiany zawsze operowane są w znieczuleniu miejscowym, czyli takim jak np. u stomatologa. Nie wymaga to pozostawania w klinice, a zwolnienia najczęściej wynoszą 5 dni.

W przypadku bardzo małych zmian o charakterze kosmetycznym, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się zabiegi laserem barwnikowym Vbeam.

Podczas wizyty diagnostycznej u pacjentów cierpiących z powodu owrzodzeń podudzi od razu po badaniu rana jest oczyszczana i zakładane są specjalistyczne opatrunki i bandażowanie kompresyjne.

W przypadku ujawnienia po badaniu USG zakrzepicy czy zapalenia żył powierzchniowych wdrożone zostanie od razu leczenie.

Dla wszystkich pacjentów, którzy mają objawy niewydolności żylnej zaproponujemy odpowiednie metody kompresjoterapii za pomocą bandaży, wyrobów pończoszniczych, czy specjalnych systemów. Na miejscu można dokonać zakupu tych produktów.

 •  
 • Laseroterapia endowaskularna (EVLT) - ocena skuteczności w leczeniu niewydolności żylnej

  Najbardziej niebezpiecznym powikłaniem zabiegów na żyłach jest zakrzepica żył głębokich. Konstruktorzy światłowodów stanęli przed zadaniem stworzenia emitora energii tak, by to ryzyko zminimalizować. Zespół Centrum Flebologii, po wykonaniu 430 zabiegów laserem NeoV1470z użyciem światłowodów Corona 360 ani razu nie odnotował powikłań w postaci zakrzepicy żył głębokich...
  czytaj więcej
 • Klejenie żył za pomocą systemów VenaBlock i Veinoff

  Leczenie niewydolności żylnej przy pomocy kleju wewnątrznaczyniowego to nowa, małoinwazyjna metoda. Pierwsze publikacje dowodzą, że działanie kleju jest równie skuteczne, jak leczenie przy pomocy lasera wewnątrznaczyniowego – endowaskularnej metody leczenia niewydolności żylnej o udokumentowanej najwyższej skuteczności.
  czytaj więcej
 • Kto ma w nogach ten ma w głowie

  Okazało się, że u starszych kobiet lepsze funkcjonowanie umysłu ma związek z silnymi mięśniami nóg. Silne nogi „zwiększają odporność” umysłu na efekty starzenia się - tak wykazały badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, na populacji 324 kobiet – bliźniaczek.

  czytaj więcej
 • Echoskleroterapia - porównanie z innymi technikami

  Echoskleroterapia kompresyjna powoduje mniej bólu u badanych pacjentów NHS (National Health Service – system służby zdrowia w Wielkiej Brytanii finansowany ze środków publicznych), którzy poddali się leczeniu żylaków, może też zaoszczędzić...
  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa
Centrum Flebologii - Kontakt
Rezerwacja wizyt:
+801 000 655
+48 22 613 62 56
Centrum Flebologii - Kontakt
Infolinia o kompresjoterapii:
+801 0 111 70
+48 22 671 71 67