Flebologia

Echoskleroterapia

Echoskleroterapia, skleroterapia pod kontrolą USG, echoskleroterapia pianą, skleroterapia piana pod kontrolą USG to określenia tego samego zabiegu.

Tę odmianę skleroterapii uzyskuje się dzięki prostemu łączeniu farmaceutyka z powietrzem lub dwutlenkiem węgla. Substancje ubijane tworzą pianę podobną do ubitego białka jaja kurzego. Obecność gazu w takiej formie farmaceutyku pozwala obserwować podawanie leku na aparacie USG. Technika ta bardzo wpłynęła na rozwój metod niechirurgicznych. Znacznie zwiększyła ich precyzję. Pozwoliła też wykonywać zabiegi skleroterapii na żyłach niewidocznych pod skórą, czyli głębiej położonych. Dotychczas interwencje w tych okolicach były możliwe najczęściej tylko z pomocą technik chirurgicznych, poprzez przecięcie skóry. Echoskleroterapia - z uwagi na możliwość obserwacji zabiegu na ekranie USG, znajduje zastosowanie także tam, gdzie mamy do czynienia z trudnościami diagnostycznymi. Tak zwane żylaki nawrotowe, które pojawiają się po operacjach są najczęściej wskazaniem do echoskleroterapii.

Lek w formie piany działa silniej na żyłę, ponieważ w tym stanie przez pewien czas stoi w miejscu i intensywnie prowokuje powstanie włóknika. Silniejsze działanie piany w stosunku do płynnych sklerosantów pozwala wykorzystać tę odmianę skleroterapii do zabiegów na głównych pniach żylnych - żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej. Zabiegi tego typu przeprowadzamy w Centrum Flebologii od 2002 roku. Wielu pacjentów uniknęło operacji. Należy pamiętać, że zawsze zabiegi mniej inwazyjne obarczone są mniejszym ryzykiem powikłań. Dlatego Centrum Flebologii oferuje zawsze skleroterapię wtedy, gdy daje ona porównywalne efekty do interwencji chirurgicznych. Jest to zbieżne z oczekiwaniami naszych klientów. Poszukują rozwiązań zastępujących interwencję skalpelem.

Echoskleroterapia to także doskonałe rozwiązanie dla żylaków drobniejszych, a nawet pajączków, gdy skleroterapia z użyciem leku w formie płynu nie daje efektu.

Trwa dyskusja na temat tego, czy powietrze użyte do tworzenia piany nie stanowi poważnego zagrożenia. Uznaje się, że dwutlenek węgla jest gazem zwiększającym bezpieczeństwo zabiegu. W Centrum Flebologii do zabiegów echoskleroterapii używany jest dwutlenek węgla.

Filmy

Broszury

 •  
 • Laseroterapia endowaskularna (EVLT) - ocena skuteczności w leczeniu niewydolności żylnej

  Najbardziej niebezpiecznym powikłaniem zabiegów na żyłach jest zakrzepica żył głębokich. Konstruktorzy światłowodów stanęli przed zadaniem stworzenia emitora energii tak, by to ryzyko zminimalizować. Zespół Centrum Flebologii, po wykonaniu 430 zabiegów laserem NeoV1470z użyciem światłowodów Corona 360 ani razu nie odnotował powikłań w postaci zakrzepicy żył głębokich...
  czytaj więcej
 • Klejenie żył za pomocą systemów VenaBlock i Veinoff

  Leczenie niewydolności żylnej przy pomocy kleju wewnątrznaczyniowego to nowa, małoinwazyjna metoda. Pierwsze publikacje dowodzą, że działanie kleju jest równie skuteczne, jak leczenie przy pomocy lasera wewnątrznaczyniowego – endowaskularnej metody leczenia niewydolności żylnej o udokumentowanej najwyższej skuteczności.
  czytaj więcej
 • Kto ma w nogach ten ma w głowie

  Okazało się, że u starszych kobiet lepsze funkcjonowanie umysłu ma związek z silnymi mięśniami nóg. Silne nogi „zwiększają odporność” umysłu na efekty starzenia się - tak wykazały badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, na populacji 324 kobiet – bliźniaczek.

  czytaj więcej
 • Echoskleroterapia - porównanie z innymi technikami

  Echoskleroterapia kompresyjna powoduje mniej bólu u badanych pacjentów NHS (National Health Service – system służby zdrowia w Wielkiej Brytanii finansowany ze środków publicznych), którzy poddali się leczeniu żylaków, może też zaoszczędzić...
  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa
Centrum Flebologii - Kontakt
Rezerwacja wizyt:
+801 000 655
+48 22 613 62 56
Centrum Flebologii - Kontakt
Infolinia o kompresjoterapii:
+801 0 111 70
+48 22 671 71 67