Flebologia

Hemoroidy

Choroba hemoroidalna występuje bardzo często, lecz ze względu na umiejscowienie, uznawana jest za wstydliwą. Nadal znikoma część pacjentów cierpiących z jej powodu zgłasza się do lekarza. Choroba ta jest przyczyną uporczywych dolegliwości utrudniających normalne funkcjonowanie. Najczęstszymi objawami są zaburzenia wypróżnienia, bóle i świąd odbytu, krwawienia podczas oddawania stolca, nieprawidłowa wydzielina, która brudzi bieliznę. W poważnych stadiach hemoroidy ulegają obrzękowi, przesuwają się w dół i wystają na zewnątrz, co określa się jako wypadanie. Dodatkowo mogą powstawać skrzepliny w żyłach wokół odbytu. Prowadzi to do bardzo bolesnego obrzęku tej okolicy.

Hemoroidy (krwawnice, guzki krwawnicze) są prawidłowymi strukturami anatomicznymi. To naczynia krwionośne (tętnicze i żylne) znajdujące się w kanale odbytu. O chorobie hemoroidalnej mówimy wtedy, gdy nastąpiły zmiany tych struktur powodujące opisane dolegliwości. Na przebieg choroby składają się okresy bezobjawowe i okresy zaostrzeń objawów. Okresy zaostrzeń wywoływane są najczęściej zaburzeniami czynności jelit (biegunkami lub zaparciami), lekami stosowanymi miejscowo (czopkami, lewatywami), ciążą, siedzącym trybem życia, alkoholem i dietą bogatą w ostre przyprawy.

Filmy

Broszury

 •  
 • Laseroterapia endowaskularna (EVLT) - ocena skuteczności w leczeniu niewydolności żylnej

  Najbardziej niebezpiecznym powikłaniem zabiegów na żyłach jest zakrzepica żył głębokich. Konstruktorzy światłowodów stanęli przed zadaniem stworzenia emitora energii tak, by to ryzyko zminimalizować. Zespół Centrum Flebologii, po wykonaniu 430 zabiegów laserem NeoV1470z użyciem światłowodów Corona 360 ani razu nie odnotował powikłań w postaci zakrzepicy żył głębokich...
  czytaj więcej
 • Klejenie żył za pomocą systemów VenaBlock i Veinoff

  Leczenie niewydolności żylnej przy pomocy kleju wewnątrznaczyniowego to nowa, małoinwazyjna metoda. Pierwsze publikacje dowodzą, że działanie kleju jest równie skuteczne, jak leczenie przy pomocy lasera wewnątrznaczyniowego – endowaskularnej metody leczenia niewydolności żylnej o udokumentowanej najwyższej skuteczności.
  czytaj więcej
 • Kto ma w nogach ten ma w głowie

  Okazało się, że u starszych kobiet lepsze funkcjonowanie umysłu ma związek z silnymi mięśniami nóg. Silne nogi „zwiększają odporność” umysłu na efekty starzenia się - tak wykazały badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, na populacji 324 kobiet – bliźniaczek.

  czytaj więcej
 • Echoskleroterapia - porównanie z innymi technikami

  Echoskleroterapia kompresyjna powoduje mniej bólu u badanych pacjentów NHS (National Health Service – system służby zdrowia w Wielkiej Brytanii finansowany ze środków publicznych), którzy poddali się leczeniu żylaków, może też zaoszczędzić...
  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa
Centrum Flebologii - Kontakt
Rezerwacja wizyt:
+801 000 655
+48 22 613 62 56
Centrum Flebologii - Kontakt
Infolinia o kompresjoterapii:
+801 0 111 70
+48 22 671 71 67