Flebologia

Pajączki

Częstym powodem zgłaszania się pacjentów do Centrum Flebologii jest pozbycie się szpecących nogi poszerzeń żylnych i drobnych pajączków. Usuwanie pajączków to główny powód zgłaszania się do nas Pań. Najczęściej wykonuje się wtedy zabiegi skleroterapii kompresyjnej lub zabiegi laserowe.

Trwałe efekty takich zabiegów zależą od prawidłowej diagnostyki. Czasami te drobne zmiany, pajączki na nogach, mogą okazać się pierwszą manifestacją niewydolności głównych pni żylnych. W takich przypadkach usuwanie pajączków musi poprzedzić zabieg chirurgiczny, czy endowaskularny lub zabieg skleroterapii czy skleroterapii pod kontrolą USG (echoskleroterapii). Próby zamknięcia takich szpetnych zmian bez korekty sięgającej głębiej położonych żył najczęściej skończą się niepowodzeniem i szybkim nawrotem choroby.

Do leczenia najdrobniejszych zmian doskonale nadaje się laser barwnikowy uznany za złoty standard w leczeniu zmian naczyniowych. Po zakończeniu zabiegów skleroterapii na żyłach zasilających najdrobniejsze pajączki na nogach likwidowane są laserem Vbeam Candeli.

W Centrum Flebologii wykonywane są zabiegi skleroterapii, echoskleroterapii oraz laseroterapii. Wykonujemy także zabiegi likwidacji zmian naczyniowych na twarzy, rękach, tułowiu i klatce piersiowej. Tu także znajdują zastosowania zabiegi skleroterapii i laseroterapii.

Poszerzone żyły na tułowiu, piersiach, twarzy, jak je likwidować? Więcej na stronie: Poszerzone żyły.

Filmy

Broszury

 •  
 • Laseroterapia endowaskularna (EVLT) - ocena skuteczności w leczeniu niewydolności żylnej

  Najbardziej niebezpiecznym powikłaniem zabiegów na żyłach jest zakrzepica żył głębokich. Konstruktorzy światłowodów stanęli przed zadaniem stworzenia emitora energii tak, by to ryzyko zminimalizować. Zespół Centrum Flebologii, po wykonaniu 430 zabiegów laserem NeoV1470z użyciem światłowodów Corona 360 ani razu nie odnotował powikłań w postaci zakrzepicy żył głębokich...
  czytaj więcej
 • Klejenie żył za pomocą systemów VenaBlock i Veinoff

  Leczenie niewydolności żylnej przy pomocy kleju wewnątrznaczyniowego to nowa, małoinwazyjna metoda. Pierwsze publikacje dowodzą, że działanie kleju jest równie skuteczne, jak leczenie przy pomocy lasera wewnątrznaczyniowego – endowaskularnej metody leczenia niewydolności żylnej o udokumentowanej najwyższej skuteczności.
  czytaj więcej
 • Kto ma w nogach ten ma w głowie

  Okazało się, że u starszych kobiet lepsze funkcjonowanie umysłu ma związek z silnymi mięśniami nóg. Silne nogi „zwiększają odporność” umysłu na efekty starzenia się - tak wykazały badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, na populacji 324 kobiet – bliźniaczek.

  czytaj więcej
 • Echoskleroterapia - porównanie z innymi technikami

  Echoskleroterapia kompresyjna powoduje mniej bólu u badanych pacjentów NHS (National Health Service – system służby zdrowia w Wielkiej Brytanii finansowany ze środków publicznych), którzy poddali się leczeniu żylaków, może też zaoszczędzić...
  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa
Centrum Flebologii - Kontakt
Rezerwacja wizyt:
+801 000 655
+48 22 613 62 56
Centrum Flebologii - Kontakt
Infolinia o kompresjoterapii:
+801 0 111 70
+48 22 671 71 67