Flebologia

Poszerzone żyły

Na rękach, dłoniach, twarzy czy klatce piersiowej także potrafią pojawić się poszerzone naczynia żylne czy pajączki. Nie panuje tu nadciśnienie żylne - tak jak w przypadku nóg, gdzie żyły muszą pokonać siłę grawitacji. Zazwyczaj więc warstwa tkanki tłuszczowej i grubość skóry powodują, że sieć naczyń żylnych jest w dużej mierze niewidoczna.
Czynniki genetyczne, utrata tkanki tłuszczowej wokół żył, doustne środki antykoncepcyjne, hormonalna terapia, ekspozycja na słońce, trądzik różowaty i starzenia się skóry powodują, że żyły te stają się poskręcane, widoczne i stanowią źródło niezadowolenia pacjentów. W skrajnych przypadkach niektóre osoby potrafią ukrywać np. dłonie w rękawiczkach nawet w upalne dni.

Na szczęście oferujemy innowacyjne procedury zmierzające do eliminacji tych zmian naczyniowych. Podobnie jak techniki odmładzania, czy likwidacji zmarszczek pozwalają kobietom na poprawę wyglądu. Niebieskie czy zielonkawe żyły to żyły siateczkowate grubości 2-3 mm, cienkie czerwone to pajączki bardzo często znajdujące się na policzkach, czy nosie. Żyły siateczkowate na dłoniach czy klatce piersiowej likwidujemy poprzez zastosowanie metod skleroterapii, natomiast pajączki poprzez użycie lasera Vbeam Candela.

Najczęściej zabiegi skleroterapii stosujemy dla likwidacji żył na dloniach. Ścieńczenie skóry i zanik tkanki podskórnej skutkuje uwidocznieniem rysunku naczyń krwionośnych i ścięgien na grzbiecie ręki. Efekt jest szczególnie wyraźny u kobiet po 50 r.ż.

Zaburzenia pigmentacji skóry, zmarszczki oraz utrata tkanki podskórnej powodują, że skóra rąk wygląda starzej. Dodatkowo z wiekiem pojawiają się wystające, poszerzone i poskręcane żyły na powierzchni grzbietowej dłoni. Skleroterapia pomaga zminimalizować efekty starzenia się skóry i poprawić wygląd dłoni. Celem leczenia jest uzyskanie zmniejszenia ilości poszerzonych naczyń na stronie grzbietowej dłoni.

Skleroterapia żył na rękach wykonywana jest w dwóch sesjach. W czasie pierwszej leczona jest jedna połowa grzbietowej części dłoni, po dwóch do czterech tygodniach kontynuowana jest obliteracja reszty. Z reguły wymagane są 2-4 sesji.
Po leczeniu wymagane jest zastosowanie ucisku na około 24 godziny. Mogą być to bandaże elastyczne lub specjalne elastyczne rękawiczki. Ma to na celu zapobieganie wystąpieniu ewentualnych efektów ubocznych. Ucisk należy zdjąć wcześniej jeżeli dochodzi do zmiany zabarwienia skóry na palcach ( sinienie, blednięcie ) lub pojawią się trudności w poruszaniu palcami.

Filmy

Broszury

 •  
 • Laseroterapia endowaskularna (EVLT) - ocena skuteczności w leczeniu niewydolności żylnej

  Najbardziej niebezpiecznym powikłaniem zabiegów na żyłach jest zakrzepica żył głębokich. Konstruktorzy światłowodów stanęli przed zadaniem stworzenia emitora energii tak, by to ryzyko zminimalizować. Zespół Centrum Flebologii, po wykonaniu 430 zabiegów laserem NeoV1470z użyciem światłowodów Corona 360 ani razu nie odnotował powikłań w postaci zakrzepicy żył głębokich...
  czytaj więcej
 • Klejenie żył za pomocą systemów VenaBlock i Veinoff

  Leczenie niewydolności żylnej przy pomocy kleju wewnątrznaczyniowego to nowa, małoinwazyjna metoda. Pierwsze publikacje dowodzą, że działanie kleju jest równie skuteczne, jak leczenie przy pomocy lasera wewnątrznaczyniowego – endowaskularnej metody leczenia niewydolności żylnej o udokumentowanej najwyższej skuteczności.
  czytaj więcej
 • Kto ma w nogach ten ma w głowie

  Okazało się, że u starszych kobiet lepsze funkcjonowanie umysłu ma związek z silnymi mięśniami nóg. Silne nogi „zwiększają odporność” umysłu na efekty starzenia się - tak wykazały badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, na populacji 324 kobiet – bliźniaczek.

  czytaj więcej
 • Echoskleroterapia - porównanie z innymi technikami

  Echoskleroterapia kompresyjna powoduje mniej bólu u badanych pacjentów NHS (National Health Service – system służby zdrowia w Wielkiej Brytanii finansowany ze środków publicznych), którzy poddali się leczeniu żylaków, może też zaoszczędzić...
  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa
Centrum Flebologii - Kontakt
Rezerwacja wizyt:
+801 000 655
+48 22 613 62 56
Centrum Flebologii - Kontakt
Infolinia o kompresjoterapii:
+801 0 111 70
+48 22 671 71 67