Flebologia

Żylaki

Niewydolne żyły nie są w stanie odprowadzać krwi w górę, ku sercu. Zalega ona w naczyniach, coraz bardziej je poszerzając. Tworzą się żylaki. Usuwanie ich odbywać się może za pomocą skleroterapii kompresyjnej, zabiegów endowaskularnych lub zabiegów chirurgicznych. Decydujące znaczenie ma tu wynik badania USG-Doppler wykonywanego podczas pierwszej wizyty w Centrum Flebologii. Około 80% pacjentów podczas tej wizyty usłyszy wskazanie do nieoperacyjnego usuwania żylaków. Nie decyduje o tym ich wielkość, lecz przyczyna ich powstania. Nieoperacyjne leczenie znajduje zastosowanie do tych zmian żylakowych, które nie wynikają z poważnych uszkodzeń głównych pni żylnych Czasami mimo uszkodzenia głównych pni żylnych (żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej) można stosować skleroterapię kompresyjną lub leczenie endowaskularne. Dotyczy to tych przypadków, w których choroba nie rozwinęła się jeszcze i poszerzenie żył nie jest znaczne. Nasi lekarze wykonują wtedy zabiegi nieoperacyjne pod kontrolą USG. Pozwala to precyzyjnie obserwować podawanie leku i czyni ten zabieg skutecznym i bezpiecznym.

Kiedy po badaniu lekarz stwierdzi niewydolności zastawek w obrębie ujść głównych żył powierzchniowych, a żyły są znacznie poszerzone, jedynie zbieg operacyjny może usunąć żylaki. Stosowanie w takich przypadkach skleroterapii kompresyjnej lub zabiegów wewnątrzżylnych może zakończyć się szybką rekanalizacją żył poddanych zabiegowi i nawrotem choroby. W efekcie żylaki nie znikną, a nawet tworzą się nowe.

W Centrum Flebologii do likwidacji żylaków wykorzystuje się różne odmiany skleroterapii (skleroterapia z użyciem płynnych farmaceutyków, echoskleroterapia z użyciem piany, echoskleroterapia wspomagana tumescencją lub z użyciem katetera) leczenie laserem endowaskularnym, klejenie żył, a także operacje.

Filmy

Broszury

 •  
 • Laseroterapia endowaskularna (EVLT) - ocena skuteczności w leczeniu niewydolności żylnej

  Najbardziej niebezpiecznym powikłaniem zabiegów na żyłach jest zakrzepica żył głębokich. Konstruktorzy światłowodów stanęli przed zadaniem stworzenia emitora energii tak, by to ryzyko zminimalizować. Zespół Centrum Flebologii, po wykonaniu 430 zabiegów laserem NeoV1470z użyciem światłowodów Corona 360 ani razu nie odnotował powikłań w postaci zakrzepicy żył głębokich...
  czytaj więcej
 • Klejenie żył za pomocą systemów VenaBlock i Veinoff

  Leczenie niewydolności żylnej przy pomocy kleju wewnątrznaczyniowego to nowa, małoinwazyjna metoda. Pierwsze publikacje dowodzą, że działanie kleju jest równie skuteczne, jak leczenie przy pomocy lasera wewnątrznaczyniowego – endowaskularnej metody leczenia niewydolności żylnej o udokumentowanej najwyższej skuteczności.
  czytaj więcej
 • Kto ma w nogach ten ma w głowie

  Okazało się, że u starszych kobiet lepsze funkcjonowanie umysłu ma związek z silnymi mięśniami nóg. Silne nogi „zwiększają odporność” umysłu na efekty starzenia się - tak wykazały badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, na populacji 324 kobiet – bliźniaczek.

  czytaj więcej
 • Echoskleroterapia - porównanie z innymi technikami

  Echoskleroterapia kompresyjna powoduje mniej bólu u badanych pacjentów NHS (National Health Service – system służby zdrowia w Wielkiej Brytanii finansowany ze środków publicznych), którzy poddali się leczeniu żylaków, może też zaoszczędzić...
  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa
Centrum Flebologii - Kontakt
Rezerwacja wizyt:
+801 000 655
+48 22 613 62 56
Centrum Flebologii - Kontakt
Infolinia o kompresjoterapii:
+801 0 111 70
+48 22 671 71 67